W dniu dzisiejszym dzieci ze szkoły i przedszkola zostały zaproszone na zabawę mikołajkowa organizowana przez panią Agatę Matyjas kierownika Świetlicy Wiejskiej w Burgrabicach.

Pani Agata z udziałem sponsorów przygotowała paczki dla dzieci i zaprosiła ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA.

Towarzyszyli nam burmistrz Głuchołaz pan Edward Szupryczyński, radny powiatowy Jerzy Dunaj, radny gminny Stanisław Szul oraz Dyrektor Centrum Kultury Jan Ćwiek.

Zebranych gości zabawiał pan Muzyka.

W oczekiwaniu na Mikołaja dzieci i zgromadzeni goście brali udział w różnych konkursach tanecznych i wokalnych. Zabawa była wyśmienita.

Wśród dzieci wybuchła wielka wrzawa jak tylko zobaczyli Mikołaja, z niecierpliwością czekali na prezenty. Święty wręczył paczki wszystkim dzieciom, ale nie zapomniał tez o przybyłych

gościach, którzy musieli się wykazać nie lada umiejętnościami. I tak : pan burmistrz - powiedział wiersz, pani dyrektor naszej szkoły poprowadziła rozgrzewkę, pan Dunaj skakał na

skakance w garniturze, pan Szul poskakał na skoczku, pan Ćwiek zaśpiewał piosenkę a prezes Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Burgrabice pan Kocoń zaimponował wszystkim wykonaniem

pompek.

Dzieci były zachwycone i bardzo długo biły brawo gościom i pomysłowemu Mikołajowi.